Chirurgia małych zwierząt. Tom 1

Dodaj recenzję:
  • Autor: T.W. Fossum
  • Wydawnictwo: Edra Urban & Partner (Elsevier)
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 7 dni roboczych  (0 szt.)
  • 219,00 zł 197,10 zł
wyd. II polskie, red. Z. Kiełbowicz
632 strony
rok wydania: 2014
format: 220 x 280 , opr. twarda
ISBN: 978-83-7609-964-4
wyd. II polskie
red. Z. Kiełbowicz
632 strony
rok wydania: 2014
format: 220 x 280
oprawa twarda
ISBN: 978-83-7609-964-4

 

Opis książki:

Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur.

Podręcznik jest podzielony na cztery: Podstawy chirurgii, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia. W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe.

Następne rozdziały dostarczają szczegółowych wskazówek dotyczących najczęściej przeprowadzanych zabiegów, jak kastracja i sterylizacja, a także bardziej specjalistycznych procedur, jak kraniotomia, lobektomia, chirurgia oka oraz zabiegi mało inwazyjne. Nowatorskim i bardzo przydatnym pomysłem jest umieszczenie zagadnień anestezjologicznych w rozdziałach dotyczących przeprowadzania określonych zabiegów.

W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów.

Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.

  • Poszczególne procedury przedstawione krok po kroku.
  • Ponad 1500 kolorowych rycin, fotografii i rysunków.
  • Szczegółowe wskazówki dotyczące najczęściej przeprowadzanych zabiegów.
  • Zagadnienia anestezjologiczne umieszczone w rozdziałach dotyczących przeprowadzania określonych zabiegów.