• Oko umysłu

  • Producent:Zysk i S-ka (Wydawnictwo Zysk i S-ka)
  • Autor:Oliver Sacks
  • Kategoria:Psychologia
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 48 godzin

Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 13.5x20.5cm
Liczba stron: 290
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Ciężar: 0,47 kg
Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 13.5x20.5cm
Liczba stron: 290
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Ciężar: 0,47 kg
ISBN:  978-83-7506-738-5
Oko umysłuZobaczyć głos
29,61 zł
32,90 zł
Zazdrosne dzieci
7,56 zł
9,45 zł
Zaburzenia zachowania u dzieci. Teoria i praktyka
62,91 zł
69,90 zł
Zaburzenia psychiczne w ciąży i połogu
72,00 zł
80,00 zł
Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania u osób niepełnosprawnych intelektualnie
129,36 zł
161,70 zł
Zaburzenia osobowości
54,60 zł
68,25 złOko umysłu to świadectwo złożoności ludzkiego mózgu. Książka Olivera Sacksa pozwala w całkowicie nowy sposób spojrzeć na kwestie języka i komunikacji oraz spojrzeć na świat czyimiś oczami, a raczej czyimś umysłem...
W Oku umysłu Oliver Sacks przedstawia historie ludzi, którzy radzą sobie w świecie i komunikują się z innymi, choć częściowo utracili albo pewne umiejętności intelektualne, przez wielu z nas uważane za nieodzowne, albo zdolność postrzegania zmysłowego. Wszyscy oni stają przed wyzwaniem polegającym na konieczności dostosowania się do zupełnie odmiennego istnienia w świecie. Sacks pisze więc o ludziach, którzy doskonale widzą, ale nie rozpoznają własnych dzieci, albo o niewidomych, którzy nagle zaczynają widzieć znacznie lepiej od innych lub dosłownie uczą się czytać za pomocą języka. Rozważa także kwestie bardziej zasadnicze, a więc to, w jaki sposób widzimy i myślimy, na ile istotne są nasze wewnętrzne obrazy i dlaczego dzieje się tak, że choć pismo istnieje tylko pięć tysięcy lat, ludzie wykazują powszechną, jakby wrodzoną zdolność do nauczenia się czytania.
Oko umysłu to świadectwo złożoności ludzkiego mózgu. Książka Olivera Sacksa pozwala w całkowicie nowy sposób spojrzeć na kwestie języka i komunikacji oraz spojrzeć na świat czyimiś oczami, a raczej czyimś umysłem...W Oku umysłu Oliver Sacks przedstawia historie ludzi, którzy radzą sobie w świecie i komunikują się z innymi, choć częściowo utracili albo pewne umiejętności intelektualne, przez wielu z nas uważane za nieodzowne, albo zdolność postrzegania zmysłowego. Wszyscy oni stają przed wyzwaniem polegającym na konieczności dostosowania się do zupełnie odmiennego istnienia w świecie. Sacks pisze więc o ludziach, którzy doskonale widzą, ale nie rozpoznają własnych dzieci, albo o niewidomych, którzy nagle zaczynają widzieć znacznie lepiej od innych lub dosłownie uczą się czytać za pomocą języka. Rozważa także kwestie bardziej zasadnicze, a więc to, w jaki sposób widzimy i myślimy, na ile istotne są nasze wewnętrzne obrazy i dlaczego dzieje się tak, że choć pismo istnieje tylko pięć tysięcy lat, ludzie wykazują powszechną, jakby wrodzoną zdolność do nauczenia się czytania.