• Pielęgniarstwo psychiatryczne. Podręcznik dla studiów medycznych

  • Producent:PZWL (Wydawnictwo Lekarskie PZWL)
  • Autor:Urszula Baron, Zbigniew Bielan, Lidia Cierpiałkowska
  • Kategoria:Pielęgniarstwo
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 48 godzin

Stron: 512
ISBN: 9788320039764
Rok wydania: 2012
Wydanie: 1
Oprawa: miękka

Redakcja: Krystyna Górna, Krystyna Jaracz, Filip Rybakowski
Stron: 512
ISBN: 9788320039764
Rok wydania: 2012
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Pielęgniarstwo psychiatryczne. Podręcznik dla studiów medycznychZdrowie publiczne. Podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu akademii medycznych
49,56 zł
61,95 zł
Zdrowie publiczne wyzwaniem dla systemów zdrowia XXI wieku
57,96 zł
72,45 zł
Zbiór standardów przyjęcia, opieki, socjalizacji i wypisu chorego ze szpitala psychiatrycznego
15,12 zł
18,90 zł
Zarys mikologii dla studentów pielęgniarstwa
30,24 zł
37,80 zł
Zakażenia szpitalne
63,00 zł
78,75 zł
Wybrane zagadnienia z pielęgniarstwa europejskiego
41,16 zł
51,45 złNowoczesny podręcznik uwzględniający aktualną wiedzę z zakresu psychiatrii i pielęgniarstwa psychiatrycznego. 
Podręcznik składa się z 3 części. W części 1. przedstawiono podstawy neuro- i psychofizjologiczne, pozwalające zrozumieć mechanizmy regulujące zachowanie człowieka i występowanie zaburzeń psychicznych. W części 2. omówiono zasady przeprowadzania wywiadu i komunikowania się oraz zachowania terapeutyczne, bariery w komunikowaniu się i zachowania nieterapeutyczne w relacji z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi.
Część 3. dotyczy podstaw klinicznych najczęstszych zaburzeń i chorób psychicznych oraz celów opieki i interwencji pielęgniarskich. Na końcu podręcznika zamieszczono wzory dokumentacji procesu pielęgnowania chorego z zaburzeniami psychicznymi.
Podręcznik jest adresowany do studentów pielęgniarstwa, pielęgniarek pracujących w dziedzinie psychiatrii oraz szerokiego grona osób zajmujących się opieką nad osobami z zaburzeniami psychicznymi.
Nowoczesny podręcznik uwzględniający aktualną wiedzę z zakresu psychiatrii i pielęgniarstwa psychiatrycznego. Podręcznik składa się z 3 części. W części 1. przedstawiono podstawy neuro- i psychofizjologiczne, pozwalające zrozumieć mechanizmy regulujące zachowanie człowieka i występowanie zaburzeń psychicznych. W części 2. omówiono zasady przeprowadzania wywiadu i komunikowania się oraz zachowania terapeutyczne, bariery w komunikowaniu się i zachowania nieterapeutyczne w relacji z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi.Część 3. dotyczy podstaw klinicznych najczęstszych zaburzeń i chorób psychicznych oraz celów opieki i interwencji pielęgniarskich. Na końcu podręcznika zamieszczono wzory dokumentacji procesu pielęgnowania chorego z zaburzeniami psychicznymi.Podręcznik jest adresowany do studentów pielęgniarstwa, pielęgniarek pracujących w dziedzinie psychiatrii oraz szerokiego grona osób zajmujących się opieką nad osobami z zaburzeniami psychicznymi.