.. Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa w gabinecie lekarza rodzinnego ..

Dodaj recenzję:
  • Autor: Witold Tomkowski
  • Wydawnictwo: VIA MEDICA
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 48 godzin  (1 szt.)
  • 62,00 zł 55,80 zł
ISBN: 9788375552393
ilość stron: 96
format: 164x238
okładka twarda


Oddajemy w ręce lekarzy rodzinnych nasze dzieło, które – taką mamy nadzieję – ułatwi swobodne poruszanie się w trudnym zagadnieniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
Niniejszą książkę przygotowaliśmy w taki sposób, aby uzyskać najwyższy stopień percepcji tekstu. Celowo powtarzaliśmy pewne wiadomości dotyczące terapii zakrzepicy żył głębokich czy zatoru tętnicy płucnej po to, aby narracja dotycząca tych zagadnień była pełna, a nie odnosiła się do fragmentu, który znajduje się w innym miejscu podręcznika.
Nasze dzieło zawiera najnowsze dane pochodzące z piśmiennictwa wykorzystującego medycynę opartą na dowodach naukowych, a także opinie wybitnych ekspertów, w tym oczywiście polskich.
Korzystając z badań psychologicznych, tekst niniejszej książki przygotowaliśmy w taki sposób, aby zapamiętywanie go było jak najłatwiejsze. Chcieliśmy uniknąć publikowania skomplikowanych wykresów czy tabel, których analiza zazwyczaj stanowi dla Czytelników problem. Większość treści opiera się także na wieloletniej praktyce – innymi słowy nasza wiedza, którą dzielimy się z Czytelnikami, wynika również z codziennych działań lekarskich, a nie tylko ze studiowania piśmiennictwa.
Zarówno autorzy, jak i Czytelnicy stawiają sobie ambitne cele – redukcja śmiertelności dotyczącej zatoru tętnicy płucnej, zmniejszanie brzemienia związanego z zespołem pozazakrzepowym oraz przewlekłym nadciśnieniem płucnym.
Pragniemy, aby nasza książka ułatwiła lekarzom rodzinnym ich codzienną, bardzo trudną i odpowiedzialną pracę.

Witold Tomkowski i Paweł Kuca